3

@Vegeta88 PWN opisuje jako:
"Różnica między wielką a dużą literą nie jest tak istotna jak wybór konstrukcji składniowej. Otóż zgodnie z tradycją piszemy wielką (dużą, małą) literą, nie z wielkiej (dużej, małej) litery. Konstrukcja z przyimkiem to składniowy rusycyzm, który mimo znacznego rozpowszechnienia wciąż budzi opory wielu osób."

Jeśli masz cytat na do, że PWN określa formą "z dużej litery" jako poprawną to podaj, chętnie się zapoznam


2

@Vegeta88 Tak, skoro znalazło się w Słowniku Języka Polskiego to polskie słowo, pochodzenia angielskiego.
Tak samo dziwne słowo, jak na przykład "telefon" , użyłeś parę wpisów wcześniej.

4

@Vegeta88
Angielskie słowo ? Śmieję się do rozpuku
Ze słownika PWN:
1. foto «pierwszy człon wyrazów złożonych wskazujący na ich związek znaczeniowy z fotografią

po angielsku, językoznawco od siedmiu boleści, to byłoby "photo"

2. hobby «szczególne zamiłowanie do czegoś»

Gdzie masz te angielskie słowa, "bystrzaku" ?
Co odpowiedź, to bardziej się orzesz :)
xDDDD

3

@Vegeta88 Taa... słownik...
Głupszego tłumaczenia nie mogłeś dać.
Przymiotnik napisał dużą, nazwy państw małą. Żałosne....

A gdzie ja napisałem dużą ? ( nie "z dużej" - to rusycyzm)
Mam nadzieję (nikłą), że wiesz, co to cytat ?


3

@Kgorecki2500 "No ostatnio coś ten front to tak co raz szybciej się przemieszcza"

Serio ? To ile km2 zajęli w tym roku, a ile w zeszłym ?
Przecież oni właśnie, w czwartym roku wojny zajęli miasto leżące 80 od Doniecka...

Większość ukraińskich ziem Rosja ukradła w 2022.
W 204 zdobycze do około 4tys km2 (głównie po utracie wsparcia po wyborach w USA)
W tym roku do września jakieś 2.3 tys km2, więc pewnie dojdzie do kolejnych 3 tyś

4

@Vegeta88 "(najczęściej na stronę Rosyjską)"

No już nie przesadzaj z tą czołobitnością :)
Przymiotniki od nazw państw w języku polskim piszemy małą literą...

2

Oooo... kolejny Vitor, tylko dla niepoznaki na drugie...

6

Hahaha, biały stan umysłu, serio...

0

@pride1899 To mogłeś napisać: "powiedz mi jakie INNE narkotyki zażywa się..."
Bo wybrzmiało tak, jakbyś nie uznawał nikotyny za narkotyk

Dla mnie ładowanie sobie czegoś pod wargę jest mega słabe, uwłaczające takiej osobie...

13

@MYTO "Chiny również nie są w UE, a rozwijają się szybciej niż Polska."

Następny. Byłeś kiedyś w Chinach ? Wiesz, jak oni zapierd..ją, w jakich koszmarnych warunkach, bez poszanowania pracownika (BHP) ?
W jak zasyfionych miastach żyją ?
Myślisz, że u nas to byłoby możliwe ?

Wiesz, że ceną postępu jest to, że jak władza umyśli sobie postawić tamę, kopalnię, lotnisko, czy farmę PV, to sobie stawia ?
Bez konsultacji społecznych - wywłaszczenie, bilet do najbliższego mega miasta i (nawet, jeśli byłeś rolnikiem) radź sobie tam sam

Porównaj sobie warunki pracy na kopalni tam i w PL.
Przecież jakby polscy górnicy mieli pracować jak tam, to miałbyś kolejny Grudzień na ulicach.
Chcesz takiej Polski ?

4

@Destroyer_of_Worlds "
@SelloutCrowd Masz rację, do dzisiaj nie jestem w stanie sobie wyobrazić, jak takie USA, ChRL, Japonia, Szwajcaria czy Norwegia"

Kolejny "mądry" przytaczający przykład Szwajcarii, Norwegii, czy Chin ?
Staare, znałem...

5

@pride1899 " Przy okazji powiedz mi jakie narkotyki zażywa się w formie saszetki wkładanej pod dziąsło bo nigdy nie słyszałem o takich."

No to może od początku:
"Nikotyna jest narkotykiem, ponieważ jest substancją psychoaktywną, która oddziałuje na ośrodkowy układ nerwowy, powodując silne uzależnienie. Działa podobnie jak inne narkotyki, wpływając na mózg i prowadząc do rozwinięcia tolerancji oraz zespołu abstynencyjnego, kiedy jej stężenie w organizmie spada. "

Jak słabym trzeba być człowiekiem, żeby nie wytrzymać godziny bez ładowania sobie na dziąsło substancji, będącej "substancją psychoaktywną, która oddziałuje na ośrodkowy układ nerwowy, podobnie jak heroina czy kokaina. Wpływa na ośrodek nagrody i kary w mózgu, prowadząc do wyrzutu dopaminy." ?

Trzeba powiedzieć jasno - nawet biorąc pod uwagę tylko pisowskich prezydentów |(LK -> AD -> KN) widać potworną erozję materiału ludzkiego, jaki obejmuje ten urząd.
Po pRezydencie myślałem, że nic gorszego nie może nas spotkać, póki 11 listopada nie usłyszałem wydzierającego sie speca od opieki nad seniorami i wetowania ustaw

I w sumie czuję sie rozczarowany KO, bo mogli wystawić Sikorskiego, zamiast bezbarwnego Rafała.

1

@Kasy Ale to była Liga Europy, czyli dla Niemców podjarka, dla Katalończyków potwarz…

9

Widzę, że bez Pedriego i Yamala to Łysy ma jednak ciężary

1

Inaki Wiliiams od 2016 do 2023 grał w KAZDYM (nie licząc absencji za kartki) meczu Athleticu, co dało rekordową w Hiszpanii serię251 meczów bez kontuzji.
Ale starość, nie radość...

2

Ooo, Tebas potrafi wyjaśnić real ?
Nowe, nie znałem...

1

@bartoszek Przecież już z Celtą grał...

8

@Prorokk Wszystko wina Tuska :)
Żenujące...

7

@Huck liczę na to, że te przepisy wejdą w życie.
Robię 25 tysięcy rocznie bez Yanosika, czy podobnych , mam 3 pkt za 42km/h w strefie 30km/h i nie raz widziałem na drodze poyebow spod znaku "szybko, ale bezpiecznie"
Niczego lepszego, niż 2-3 miesiące więzienia dla nich nie wymyslą.
Ale skoro jeździsz przepisowo, to przecież nie Twój problem, prawda ?

5

Lepsze, niż brazylijska telenowela :)

2

Zawsze jest ten pierwszy raz Panie de La Fuente.
Tak, jak podawanie zastrzyków młodemu piłkarzowi i oczekiwanie, że będzie grał mimo kontuzji.
Choć to akurat najprawdopodobniej nie był pierwszy raz...

19

Idealny moment na przeprowadzenie zabiegu, szczególnie widząc sytuację Hiszpanii w ich grupie

0

Tydzień temu Yamal jeździł wózkiem elektrycznym po ośrodku szkoleniowym i uszło mi to sucho :))
I za to ludzie biorą pieniądze :)

0

@Arkon Nie wszystkie.
Ale to prawda, w rynkowych warunkach nie dały przez pierwsze 30 lat rady, liczę, że to się zacznie zmieniać (choć za sprawą Górnika)

8

Takie kilka-kilkanaście meczów Messiego przed Mundialem to byłoby wielkie wydarzenia.
Zobaczyć go ponownie z dużo bardziej już doświadczonym Pedrim, czy w duecie...
Czy współpracę z z Yamalem...
Wow....

3

@Azi "napisałem Ci już że poza nazwa obecna Legia nie ma już absolutnie nic wspólnego z tym klubem z PRLu. Widzę że trudne do zrozumienia"

Bo nie ma PRLu,
Jednak, jak czytam, że kibic pisze "największy i najbardziej utytułowany klub w Polsce" no to jednak ma na myśli całą jej przeszłość.

poza tym po PRLu też nie było ciekawie - odebrany tytuł w 1992/1993 za wałki w ostatniej kolejce,
"Po meczu w szatni Legii polał się szampan i w takim nastroju Janusz Wójcik pojawił się przed kamerami Telewizji Polskiej. Przyznał poważnie, że "w każdej lidze pewna reżyseria musi być". A potem dodał, że Legia przez cały czas musiała walczyć z trudnościami, ale już z trudem utrzymywał poważną minę."

Kolejny rok:
"W sezonie 1993/1994 zwycięstwo Górnika Zabrze z Legią w Warszawie dawało zabrzanom tytuł mistrza Polski. Sędzia Sławomir Redziński wyrzucił z boiska trzech piłkarzy Górnika. Legia zremisowała i zdobyła tytuł. Sędzia Redziński zakończył po tym meczu karierę"

"Wielka" Legia...
xDDD

4

@pele2210 Za czerwoną. Następny, co nie zna przepisów....

1

@Michas_13 A kiedy ten przepis wymyśliłeś ?
I ok kiedy pauzuje się po 4 żółtkach ?

0

@Pedri16Future Przy prawdopodobnej kontuzji przywodziciela kiedy wróci ?

10

Spokojnie, mamy przecież ogrywanego ostatnio regularnie Bernala.
A nie... czekaj...

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?